Chalupa Nové Lublice, okres Opava

Informace k dražbě

Stav dražby:

Připravovaná

Typ dražby:

Elektronická dražba

Předmět dražby:

Nemovitý majetek

Vyvolávací cena:

2 513 770 Kč

Dražební jistota:

50 000 Kč

Termín dražby:

4.5.2022, 10:00

na dražebním portálu

www.e-drazby.cz

Popis

Dražba chalupy na okraji obce Nové Lublice, která se nachází na v krásné oblasti Hornobenešovské vrchoviny, necelých 5 km vzdálená od vodní nádrže Kružberk a 9 km od vodní nádrže Slezská Harta.

Chalupa se tak nachází v ideální rekreační oblasti, obklopena lesy a zároveň v dojezdové vzdálenosti 20 min od Opavy a 40 min od Ostravy a 1 hod. od Olomouce. Objekt pochází z 20. let a nabízí tak kouzlo klasických českých statků. Objekt je dlouhodobě využíván k rekreaci a procházel postupnými opravami (kompletní výměna střechy a střešních konstrukcí, rozvody el., ústřední topení a kotel s automatickým podavačem). V přízemí chalupy se nachází 4 pokoje, kuchyně, koupelna a technická místnost s přístupem na půdu. Objekt je částečně podsklepen. Výměra pozemku činí 1238 m2 včetně zastavěné plochy a nádvoří (573 m2), na pozemku se dále nachází stodola v původním stavu s vestavěnou dílnou, zahradním posezením se zděným grilem a původní kamenná studna o hloubce 11 metrů. Objekt je také napojen na místní vodovod.

Vyvolávací cena předmětu dražby byla stanovena znaleckým posudkem č. 1-1333/2022 ze dne 8.2.2022, vyhotoveným Ing. Jiřím Riegerem, znalcem z oboru ekonomiky.

Dražební jistota činí částku 50.000,- Kč a musí být před zahájením dražby připsána na účet dražebníka 1208274021/2700. Jako variabilní symbol uveďte Vaše rodné číslo nebo IČO.

Termíny prohlídek:

19.3.2022 v 10:00 hod.

9.4.2022 v 10:00 hod.

V případě zájmu je možné sjednat mimořádnou prohlídku mimo stanovené termíny.

Jak se zúčastnit dražby

  1. Proveďte registraci na dražebním portálu www.e-drazby.cz. Podrobný postup je uveden na dražebním portálu v sekci „Jak se registrovat“.
  2. Doložte doklad o prokázání totožnosti (formulář umístěn na dražebním portálu v sekci „Formuláře“), a případně výpis z obchodního rejstříku, jste-li právnická osoba, jedním z následujících způsobů: a) zasláním elektronické konverze do na e-mail info@vcrd.cz, nebo do naší datové schránky IDDS: gepsehu, b) přímým nahráním dokumentu na stránkách www.e-drazby.cz v sekci „Váš profil“ nebo c) doručením originálu na adresu našeho sídla.
  3. Doložte dokument o zprostředkované identifikaci AML (praní špinavých peněz), který získáte na kterémkoli kontaktním místě Czech POINT. Účel identifikace musí být „účast ve veřejné dražbě Nové Lublice“. Ten dokument nechte přímo na Czech POINTu zaslat do naší datové schránky IDDS: gepsehu, nebo nám jeho autorizovanou konverzi zašlete na e-mail info@vcrd.cz. Originál listiny je rovněž možno zaslat poštou na adresu našeho sídla.
  4. Složte dražební jistotu.
  5. Ověřte si, že jste na dražebním portálu www.e-drazby.cz byli po splnění podmínek připuštěni do dražby. V případě potíží se na nás obraťte na e-mailu info@vcrd.cz.

Veškeré podrobnosti jsou uvedeny v přiložené dražební vyhlášce